poukazy-bonus

Ukážky agility a psích trikov

Na Valachovke sme si tento rok pre Vás pripravili VEĽKÚ NOVINKU! Ukážky kynologického športu agility spojené s „ochutnávkou“ psích trikov.

 

 

Ukážkami Vás prevedú naši tímoví spolupracovníci, handleri Diana a Josef, ktorí sa aktívne tomuto športu so svojimi psíkmi venujú.

 

Niečo o agility

Agility je mladý kynologický šport, ktorý sa na prvý pohľad podobá jazdeckému parkúrovému skákaniu, avšak má s ním mnoho odlišného. Podstatou športu je, aby psík prekonal prekážky v určenom poradí, čo najpresnejšie a čo najrýchlejšie za pomoci psovoda. Ten je so psom fyzicky na parkúre, pričom mu telom a slovnými signálmi určuje správnu cestu a spôsob akým má prekážky prekonať. Prekážkami pre psíka v rámci agility môžu byť skokové prekážky, tunely, slalom, kladina, hojdačka, áčko, kruh, skok ďaleký či múr. Tak ako v každom športe, aj v agility sa môže psovod a jeho psík zúčastniť rôznych súťaží v závislosti od ich momentálneho levelu výkonnosti. Medzi najprestížnejšie medzinárodné súťaže patria Majstrovstvá sveta v agility a Majstrovstvá Európy v agility, na Slovensku sú to Majstrovstvá Slovenska v agility.

 

    

Čo Vás čaká na našich ukážkach?

Handleri a ich psíky Vás jednoducho prevedú svetom agility. Ukážu Vám ako sa psík cez parkúr navádza, čo všetko potrebuje vedieť, aby agility parkúr úspešne zdolal a akými rôznymi spôsobmi sa dajú agility prekážky prekonať. Oboznámia Vás so základnými pravidlami agility, pozitívnymi metódami učenia psích schopností, alebo kedy, kde a ako správne s agility začať. A aby toho nebolo málo, ukážu Vám niektoré zaujímavé psie triky, ktoré Vás, veríme, nielen nadchnú, ale dozaista i pobavia. Okrem toho si budete môcť vyskúšať „agility dráhu“ na vlastnej koži a presvedčiť sa, že to psík nemá na parkúre vôbec jednoduché i keď má štyri labky. Taktiež si budete môcť skúsiť byť na chvíľku handlerom a navádzať našich psíkov cez agility prekážky.

 

        

 

Môžete si byť istý, že na našich ukážkach Vás okrem chlpáčov bude čakať intenzívny zážitok, veľa zábavy, dobrej nálady, nová či obohatená skúsenosť a rozšírenie si vlastných obzorov. Alebo tréning a pokec s kámošmi zo stredného Slovenska, pokiaľ ste už zapálený agiliťák.

Cenník ukážok

Agility a psie triky 40 € / 40 minút

Haf, vidíme sa? Labku na to!

Psíky a handleri z tímu Valachovka

arrow
Facebook Instagram